pexels-photo-122164

Імпорт

Оформлення імпортної декларації (ВМД), підготовка документів для можливості перетину імпортованого товару через державний кордон України.

При придбанні продукції підприємствами або підприємцями за кордоном для здійснення господарської діяльності, в законодавстві України передбачений процес митного декларування імпортних товарів, в результаті якого компанія-імпортер отримує оформлену імпортну вантажно-митну декларацію (ВМД). За даними з оформленої декларації здійснюється облік зазначених товарно-матеріальних цінностей. ВМД є також первинним бухгалтерським документом для здійснення подальших дій: перепродажу, передачі у виробництво тощо. Процес оформлення ВМД починається заздалегідь до транспортування товару від постачальника до кордону України – у найкращому випадку ще за виникнення ідеї придбання. До початку робіт з оформлення конкретної партії товару, імпортер надає пакет документів з детальним описом кожної одиниці товару для з’ясування можливості ввозу і подальшого імпорту та детальних вимог до кожної з них. Після опрацювання наданої інформації митний брокер з’ясовує необхідний (достатній) для оформлення пакет документів і деталі щодо способу та часу оформлення документів: до чи після перетину кордону/заїзду транспортного засобу в зону митного контролю на внутрішній митниці. Також невід’ємною частиною підготовчих робіт є прогноз вартості витрат на митні процедури. Мусимо зазначити, що не завжди ціни, зазначені в привхідних товаро-транспортних документах приймаються до уваги відповідними відділами митниці. Також невірно або не до кінця заповнені преференційні сертифікати можуть не прийматись до уваги під час розгляду можливості застосування пільг при нарахуванні митних платежів та зборів. Враховуючи попередньо зазначений контекст, попередньо прогнозована вартість розмитнення може не збігатись. Звертайтесь до нас за більш детальною інформацією стосовно імпорту ваших товарів. Наші митні брокери мають унікальний досвід в оформленні різного роду товарів, тож будемо раді допомогти вам у вирішенні і ваших питань.

 

Документи та інформація, необхідна для подальшого оформлення процесу перетину імпортованих товарів на територію України з подальшим отриманням оформленої ВМД та набуття статусу товарів, випущеного у вільний обіг:

 • Рахунок-фактура
 • Пакувальний лист
 • Зовнішньо-економічний контракт
 • Копія платіжного документу за придбаний товар, при передоплаті
 • Товаро-транспортні документи (CMR, TIR), калькуляція транспортних витрат за межами України, рахунок-фактура від перевізника, та інші товаро-транспортні документи, морські або авіаційні тощо
 • Оформлена продавцем експортна декларація
 • Сертифікат походження товару
 • Технічна документація на товар
 • Детальний опис продукції
 • Опис процесу придбання з точки зору ким являється продавець продукції (виробник, посередник)
 • Прайс-лист продавця або комерційна пропозиція
 • Інші, відповідним чином оформлені документи, які необхідні для здійснення митного оформлення

Залишились запитання?