Умови визнання недійсними декларацій у процедурі спільного транзиту.

Згідно з положеннями Конвенції про спільну транзитну процедуру, митні органи України мають право анулювати транзитні декларації, оформлені в Україні, у таких випадках:

– якщо для одного і того ж товару було оформлено декілька транзитних декларацій;
– якщо митну декларацію, на основі якої товари були відправлені в митні режими експорту, реекспорту, переробки за межами митної території України або тимчасового вивезення, визнано недійсною разом із транзитною декларацією;
– у разі повернення товарів на митну територію України, які не були пропущені на територію сусідньої країни та були поміщені в інший митний режим, зокрема, транзит через митну територію України з використанням електронної транзитної системи.

Транзитна процедура може залишатися незавершеною, а транзитна декларація — дійсною, якщо товари повертаються на митну територію України через те, що вони не були пропущені на територію сусідньої країни з причин відсутності уповноваженого органу для здійснення офіційного контролю або через вагові обмеження для транспортних засобів у цьому пункті пропуску. У такому випадку суб’єкт процедури може вирішити спрямувати товар до підрозділу митного оформлення внутрішньої митниці або іншого пункту пропуску для вивезення за межі митної території України, з урахуванням заявленого маршруту транзиту через країни.

Звертаємо увагу, що анулювання транзитної декларації здійснюється митницею відправлення на підставі письмової заяви суб’єкта процедури. У заяві необхідно вказати інформацію про MRN, дату оформлення транзитної декларації, яку має бути анульовано, а також надати відповідні аргументи.