Уряд підтримав ратифікацію Угоди про вільну торгівлю з Туреччиною.

7 травня Кабінет Міністрів затвердив законопроєкт про ратифікацію Угоди про вільну торгівлю між Україною та Туреччиною, повідомляє пресслужба Міністерства економіки.

За словами першого віце-прем’єр-міністра та міністра економіки Юлії Свириденко, угода відкриє нові можливості для безмитної або частково безмитної торгівлі, спростить логістику, що є важливим для українського бізнесу під час війни, та сприятиме взаємним інвестиціям.

Згідно з угодою, Туреччина скасує ввізні мита для приблизно 93,4% промислових та 7,6% сільськогосподарських товарів. Після перехідних періодів тривалістю 3-7 років, Туреччина скасує мита ще для 1,5% промислових та 28,5% сільськогосподарських товарів. Україна, у свою чергу, скасує мита для близько 56% промислових та 11,5% сільськогосподарських товарів. Після перехідних періодів (2-5 років для промислових товарів та 2-10 років для сільськогосподарських товарів) Україна зніме мита ще для 43,2% промислових та 53,7% сільськогосподарських товарів.

Угода охоплює торгівлю товарами та послугами, застосування положень Конвенції Пан-Євро-Мед для визначення походження товарів, права інтелектуальної власності, санітарні та фіто-санітарні заходи, усунення технічних бар’єрів у торгівлі, електронну комерцію, митне співробітництво, комерційну присутність підприємств і захисні заходи. Законопроєкт буде направлено на ратифікацію Верховною Радою. Після ратифікації парламентами обох країн угода набере чинності через два місяці після отримання підтвердження про завершення внутрішньодержавних процедур останньою зі сторін.