Українсько-Турецька Угода про електронний обмін митною інформацією, підписана 8 березня 2024 року в місті Стамбул, є важливим кроком в розвитку співпраці між двома країнами. Цей історичний крок став можливим завдяки важкій роботі Державної митної служби України, яка протягом останнього року активно працювала над підготовкою та технічними аспектами угоди.

Підписання Угоди відбулося під час офіційного візиту Президента України, Володимира Зеленського, до Турецької Республіки, що свідчить про важливість цього кроку для обох країн.

Згідно з угодою, митні органи України та Туреччини зобов’язалися створити систему електронного обміну попередньою інформацією. Ця система сприятиме обміну необхідними даними у електронному форматі, що прискорить рух товарів та транспортних засобів через кордони обох країн, а також допоможе у зменшенні впливу людського фактору та протидії митним правопорушенням.

Підписання цієї угоди відкриває нові можливості для співпраці між Україною та Туреччиною та сприяє подальшому розвитку економічних зв’язків між цими двома країнами.