Нові правила ввезення гуманітарної допомоги до України.

З 1 квітня вступають в силу нові правила ввезення гуманітарної допомоги до України – тепер без потреби у паперових деклараціях. Цю інформацію повідомило Міністерство соціальної політики, підкресливши завершення перехідного періоду 31 березня, під час якого гуманітарну допомогу можна було ввозити до країни за допомогою паперових документів.

Відтепер, з 1 квітня, гуманітарну допомогу до України можна буде ввозити лише з використанням Автоматизованої системи реєстрації гуманітарної допомоги. Ці нововведення впроваджуються для забезпечення зручності та прозорості у процесі ввезення та обліку гуманітарної допомоги для всіх зацікавлених сторін: фондів, волонтерів, організацій та інституцій, що отримують допомогу, а також для держави. Цифровий механізм дозволить позбутися паперів та зловживань у процесі завезення та розподілу гуманітарної допомоги, а також забезпечить можливість зберігання всієї історії цих операцій в одному місці для фондів та громадських організацій.

З моменту запуску цифрової системи до офіційного Реєстру отримувачів гуманітарної допомоги приєдналось більше ніж 8 тисяч отримувачів. Усі ці організації тепер можуть легально ввозити гуманітарну допомогу. За час роботи цифрового механізму у системі було сформовано понад 18 тисяч записів про вантажі та 12,5 тисяч декларацій.

Перед вступом нових правил в дію, до 1 квітня, існує перехідний період, під час якого отримувачі гуманітарної допомоги (фонди, громадські організації та інші установи) можуть обирати один із двох варіантів ввезення та обліку – паперовий або цифровий.