Верховна Рада прийняла рішення щодо підвищення митного ліміту на міжнародні відправлення для підприємств у шість разів, що має значний потенціал для підвищення ефективності бізнесу. Згідно зі змінами, затвердженими у другому читанні законопроекту N9456, яким внесено зміни до Митного кодексу, поріг вартості товарів, що пересилаються за межі України в міжнародних поштових або експрес-відправленнях без необхідності письмового декларування, піднято з 150 євро до 1000 євро. Ця ініціатива має на меті спростити процедури для бізнесу та зменшити адміністративні витрати. Цей крок є частиною стратегії з покращення логістики та стимулювання міжнародної торгівлі.

Написавши про це у соціальних мережах, голова парламентського комітету з податків та фінансів, Данило Гетьманцев, відзначив, що така ініціатива сприятиме зниженню витрат бізнесу та прискоренню логістичних процесів. Нещодавно, у січні 2022 року, парламент також підвищив ліміт на безмитну доставку міжнародних посилок з 100 євро до 150 євро. Однак, це обмеження виявилося неефективним і спричинило негативні наслідки для економіки, такі як зменшення обсягів міжнародних відправлень та втрати для поштових та експрес-перевізників.

Підвищення ліміту вартості міжнародних посилок отримало підтримку від операторів поштового зв’язку та експрес-перевізників, оскільки сприятиме розвитку міжнародної торгівлі та зростанню економіки в цілому.