АЕО повідомлення

Інформую вас щодо суттєвих змін в законодавстві, які незабаром вступлять в силу.

7 листопада 2023 року втрачають чинність положення Митного кодексу України в частині можливості митного оформлення товарів без їх пред’явлення митним органам. Тому митний орган закликає суб`єктів зовнішньоекономічної діяльності подавати заявки на авторизацію.

Більше інформації щодо АЕО за посиланням https://customs.gov.ua/deiaki-pitannia-funktsionuvannia-avtorizovanikh-ekonomichnikh-operatoriv

 

Наявність авторизації АЕО у підприємства надасть можливість користуватися всіма перевагами АЕО та полегшить доступ до спрощень, які передбачені Митним кодексом України та Конвенцією про процедуру спільного транзиту, зокрема:

– зниження рівня ризику щодо переміщуваних товарів;

– першочерговість виконання митних формальностей;

– випуск товарів за місцезнаходженням підприємства тощо.

 

Ознайомитися з темою АЕО і процедурою її отримання, чи отримання відповідних спрощень можна в МКУ, ст.12-14, 19, 19 (1-10), та ПКМУ №1092 від 27.09.2022р.

 

 

З 7/11/23 пропадуть такі типи декларацій як ІМ40ЕА, ІМ40ЕЕ (- це ПД). Доставка вантажу від кордону у внутрішню митницю буде відбуватись з використанням транзитки Т1. Її може оформити при оформленні експорту відправник від себе прямо до нашого відділу митного оформлення (тоді він відповідає за фінансову гарантію доставки, імпортер уже платить гроші лише з розрахунку на податки при імпорті).

Або ж, Т1 від кордону до відділу оформлення буде оформляти імпортер. Відразу попереджу, що може змінитися сума гарантії в більшу сторону. Сума митного боргу для оформлення транзитки складає вартість податків за повними ставками, помножена на коефіцієнт 1,7 (підакцизні товари – 4,5).